10 березня 2016 року до Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України завітали учні 7-их класів Тернопільської ЗОШ № 24 спільно з класними керівниками  Музикою Г.О. та Вербіцькою І.М.

Екскурсія розпочалася з ознайомчої профорієнтаційної бесіди, яку провів судовий експерт відділу криміналістичних видів дослідження Козачок В.С., який продемонстрував на практиці шлях вилучення слів пальців рук, низу взуття з різних видів поверхонь та на прохання слухачів надав можливість самим дітям спробувати себе у якості експерта-криміналіста із виявлення слідів папілярних візерунків.  

У ході проведення бесіди, учнів школи було ознайомлено із завданнями, які покладаються на спеціалістів служби, порядком проходження навчання за експертними спеціальностями, здобуттям вищої  освіти експертно-криміналістичного спрямування, напрямками проведення судових експертиз у Центрі області.

Наступним етапом було відвідування учнями лабораторій та музеїв структурних підрозділів Тернопільського НДЕКЦ, а саме: лабораторії відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів із дослідження волокнистих матеріалів та виробів з них, де заступник завідувача відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів Рубаха В.П. роз’яснив учням  можливості і доцільність проведення експертизи волокнистих матеріалів та виробів з них та продемонстрував загальний вигляд текстильних волокон різних видів з використанням оптичних мікроскопів великого збільшення. У вибухотехнічній лабораторії, старший інспектор-вибухотехнік  Ярошенко В.М. провів профілактичну бесіду з учнями щодо правил поводження при виявленні підозрілого або вибухонебезпечного пристрою, попередження анонімних повідомлень про загрозу вибуху та відповідальність за їх скоєння. Дітям були продемонстровані експонати та макети музею вибухонебезпечних предметів Центру.

Також учні відвідали сектор автотехнічних досліджень, де судовий експерт Стецюк В.М. розповів про організацію роботи підрозділу та обов’язкове знання, дотримання та безумовне виконання  правил дорожнього руху, зокрема учасників дорожнього руху в якості пішоходів.  Під       час зустрічі були наведені реальні приклади дорожніх ситуацій, при яких пішоходи отримували тілесні ушкодження або гинули внаслідок ДТП.

Завершив проведення екскурсії старший судовий експерт сектору досліджень зброї Тернопільського НДЕКЦ Майка П.В., який продемонстрував учням зразки холодної та вогнепальної зброї, боєприпасів, попередив учнів школи щодо кримінальної відповідальності за незаконне зберігання, носіння зброї, а також про невтішні наслідки невмілого поводження зі зброєю.

По завершенню екскурсії, учні та класні керівники висловили вдячність працівникам Експертної служби області за проведення ознайомчих бесід та показів, висловили бажання продовжувати тісну співпрацю зі співробітниками НДЕКЦ, а деякі учні вже у даному юному віці висловили бажання здобувати теоретичні знання і практичні навички роботи експертів-криміналістів.