Суспільна небезпека кримінальних правопорушень, пов’язаних із знищенням, підробкою та зміною ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі чи кузова транспортних засобів полягає у тому, що такі автомобілі часто використовуються під час скоєння інших, більш тяжких злочинів. Відповідно ускладнюється розкриття крадіжок транспорту, грабежів, розбоїв, скоєних з використанням транспортних засобів з підробленими ідентифікаційними номерами, пошук винуватців ДТП, які покинули місце пригоди.  

З метою боротьби з незаконною експлуатацією та збутом транспортних засобів з підробленими номерами вузлів та агрегатів, фахівці Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України розпочали ряд занять з особовим складом батальйону управління патрульної поліції в Тернопільській області по отриманню останніми навичок з виявлення фактів підробки та зміни ідентифікаційних номерів транспортних засобів.

30 січня 2019 року в управлінні патрульної поліції в Тернопільській області фахівці сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують Тернопільського НДЕКЦ МВС України провели заняття.

Під час навчання активно обговорювались найбільш поширені способи підробки та зміни номерів агрегатів транспортних засобів та методи їх виявлення, акцентувалась увага присутніх на основні ознаки повної заміни номерних панелей, виготовлення номерів у «кустарних» умовах тощо.

Навчання пройшло у діловій атмосфері. Фахівці центру виклали теоретичний матеріал та показали практичні аспекти огляду автомобіля з метою виявлення підробки номерних позначень.