Нещодавно на стоянці поблизу будинку в м. Тернополі водій автомобіля ВАЗ виявив пошкодженим свій транспортний засіб. Винуватець пригоди з місця події зник. Однак, за словами сусідів, ДТП спричинив один із мешканців будинку, який припарковуючись своїм автомобілем наїхав на транспортний засіб потерпілого. Сам винуватець пригоди відмовився від будь-яких пояснень та заперечував свою причетність до події. Схожі ситуації час від часу трапляються у різних населених пунктах України, однак потерпілі не завжди знають, як правильно відстояти свої права.

Для встановлення істини і захисту своїх законних інтересів власник автомобіля ВАЗ звернувся до спеціалістів-трасологів експертної служби НДЕКЦ при УМВС України в Тернопільській області із заявою про з’ясування можливого контактування між транспортними засобами.

– Існує ряд випадків, коли після дорожньо-транспортної пригоди необхідний додатковий аналіз з метою більш точного відновлення механізму самої пригоди, - пояснив експерт сектору автотехнічних досліджень НДЕКЦ при УМВС України в Тернопільській області Володимир Стецюк. – Основні з них – це наявність спірних моментів щодо винуватця ДТП; аварія з людськими жертвами, а також відмова страхової компанії від виплати відшкодування. 

Саме для ретельного з'ясування обставин події та вирішення суперечностей, що виникли, проводиться транспортно-трасологічна експертиза після ДТП. Сліди на місці аварії і на самих автомобілях є найбільш достовірною інформацією, за якою можна відновити повну картину події.

У ході проведення огляду транспортних засобів, нашими фахівцями було здійснені необхідні виміри та розрахунки, на основі яких було відтворено обставини дорожньо-транспортної пригоди та спростовані свідчення винуватця події.

На підставі висновків транспортно-трасологічної експертизи не лише об'єктивно оцінюються всі обставини дорожньо-транспортного події, але й точно встановлюється її механізм. Тепер винуватець ДТП буде покараний, а потерпілий має всі підстави для захисту своїх прав.  

 «НОВА Тернопільська газета» №23(662) 19-25 червня 2013