На сьогоднішній день більшість молодих людей прагне отримати вищу освіту, але, на жаль, для багатьох - це швидше формальність.

Ознайомча екскурсія як форма профорієнтаційної роботи дає можливість молоді безпосередньо ознайомитись із професією в реальних умовах, отримати інформацію із першоджерел, поспілкуватись із професіоналами своєї справи. Результатом цього може стати як вибір професії, так і підвищення мотивації серед студентів в отриманні ними теоретичних знань і практичних навичок.

6 березня 2019 року на базі Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України відбулась ознайомчо-пізнавальна екскурсія зі студентами 2-го курсу юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету.

Працівники центру ознайомили відвідувачів із цікавими аспектами професії судового експерта. Було продемонстровано на практиці шлях вилучення слів пальців рук та низу взуття. Молодь із задоволенням отримували досвід з цього напрямку.

Студенти відвідали лабораторії центру, із зацікавленням розпитували фахівців центру про приклади з експертної практики. Ознайомлювались із наявними колекціями. Та, по завершенню екскурсії, висловили слова вдячності та пояснили, що після отриманого досвіду їм вже буде цікавіше здобувати і теоретичні знання з цієї професії.