10 квітня 2019 року фахівців Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України було залучено до проведення семінар-тренінгу зі студентами-бакалаврами Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола за напрямками трасологічних та дактилоскопічних видів досліджень.

Мета проведення заходу: ознайомлення студентів з основними прийоми виявлення, фіксації слідів криміналістичного походження та інших речових доказів, та з'ясування механізму події і інших обставин, що мають значення для провадження, а також прийомами ідентифікації слідів пальців рук.

На семінар-тренінгу поділився своїми професійними напрацюваннями із цікавими прикладами трасологічного дослідження старший судовий експерт групи трасологічного обліку Петро Хом’як.


Завідувач сектору дактилоскопічних досліджень Віктор Ратнюк ознайомив присутніх із основами проведення дактилоскопічних досліджень.


Практичну частину семінар-тренінгу проводили заступник завідувача відділу криміналістичних видів досліджень Андрій Лис, завідувач сектору дактилоскопічних досліджень Віктор Ратнюк та старший судовий експерт групи трасо логічного обліку Петро Хом’як, яка складалась із ознайомлення випускників щодо вмісту криміналістичної валізи та призначенням окремих предметів для вилучення слідів злочину, а також проведення майстер-класів з виявлення слідів папілярних узорів за допомогою різних методів та слідів трасологічного походження.Семінар-тренінг відбувся у теплій та невимушеній атмосфері. Студенти висловили слова вдячності, особливо відмітили цікаві та захоплюючі майстер-класи, на яких вони мали змогу отримати практичний досвід з виявлення та вилучення слідової інформації під час огляду місця події, а також проведення техніки відібрання зразків папілярних узорів рук.