05-06 квітня 2019 року фахівці Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України прийняли активну участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід», яка відбулась у м. Тернопіль, на базі Тернопільського національного економічного університету.
Міжнародна науково-практична конференція як перспективна форма консолідації зусиль закордонної та української наукової спільноти, фахівців-практиків у сфері права та економіки щодо вирішення конкретних професійних питань. Учасниками дискусійних платформ конференції стали провідні юристи, знані науковці, медіатори, професійні переговорники зі всієї України та з інших держав.


Директор Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістич-ного центру МВС України Олександр Михайлович Шрамко виступив із доповідями: «Поняття спеціальних знань у кримінальному судочинстві України»; «Сучасна система державних судово-експертних установ в Україні. Окремі напрями удосконалення їх діяльності».


 


Провідний фахівець відділу забезпечення діяльності центру Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, доцент кафедри кримінального права та процесу ЮФ ТНЕУ, к.ю.н. Юрій Олександрович Пілюков був модератором 3-ї платформи конференції та ознайомив присутніх із «поняттями спеціальних знань у кримінальному судочинстві України та видами, формами, суб'єктами їх використання». А також виступив із темою: «Суб'єкти господарювання з ознаками фіктивності: поняття та класифікація».


 

Завідувач сектору почеркознавчих досліджень, технічного дослідження документів та обліку Тетяна Григорович та старший судовий експерт сектору почеркознавчих досліджень, технічного дослідження документів та обліку Галина Купельська поділилися із присутніми 2 платформи Міжнародної конференції знаннями із «Визначення основних властивостей почерку під час ідентифікаційного дослідження». А також виступили на 3 платформі «Криміналістичні інновації: можливості впровадження у кримінальний процес із врахуванням міжнародного досвіду» із темами: «Предмет та завдання судово-почеркознавчої експертизи та технічної експертизи документів»; «Основні елементи захисту грошових знаків та документів».


 


 

Завідувач сектору автотехнічних досліджень Юрій Бодоряк представив презентацію та розкрив питання: «Поняття та об'єкт судово-автотехнічної експертизи: основні завдання та проблеми їх вирішення».Старший судовий експерт Ольга Дзюра винесла на обговорення тему: «Плагіат - як найпоширеніший вид порушення авторських прав» та виступила із доповіддю: «Сучасний стан реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності».

  


Окрім цього, фахівці Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Вячеслав Поліщук, Володимир Козачок, Тарас Семенина, Андрій Лис, Андрій Кріль прийняли активну участь у плідних дискусіях та майстер-класах.Завідувач сектору досліджень зброї Володимир Богайчук розповів учасникам конференції про експертизу зброї та показав презентацію: «Балістичне дослідження вогнепальної зброї та бойових припасів до неї», «Балістичне дослідження слідів зброї, слідів пострілу та ситуаційних обставин пострілу» та «Дослідження холодної зброї». А також продемонстрував зразки вогнепальної зброї, об'єкти балістичного походження та конструктивно схожих виробів.
Заступник завідувача відділу криміналістичних видів досліджень Андрій Лис продемонстрував презентацію та розкрив питання: «Дактилоскопічні дослідження». А також, у другий день заходу, провів майстер-клас з виявлення слідів папілярних узорів за допомогою різних методів.


Головний судовий експерт-вибухотехнік відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Тарас Семенина продемонстрував муляжі та макети вибухонебезпечних предметів з інформаційно-довідкової колекції Центру та розповів про правила поводження при виявленні підозрілих або вибухонебезпечних пристроїв, про незаконне зберігання таких пристроїв та відповідальність за їх скоєння.Міжнародна конференція тривала два дні. За цей час науковці України разом із зарубіжними колегами (представниками з 11 країн світу) мали нагоду поспілкуватися під час дискусійних платформ, майстер-класів, тренінгів, а також поділитись досвідом. В результаті були розглянуті актуальні проблеми сьогодення в соціально-правовому полі України та визначені особливо важливі напрями щодо реформування правової системи держави.