Тернопільський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України постійно проводить роботу з вивчення та впровадження  передового досвіду експертної практики та приймає активну участь у наукових заходах  місцевого, державного та міжнародного рівня.  

Зокрема, в рамках реалізації Антикорупційної програми Міністерства внутрішніх справ України на 2018 рік, директор Тернопільського науково-дослідного центру МВС України Шрамко Олександр Михайлович, у складі делегації Експертної служби МВС України, прийняв участь у міжнародній науково-практичній конференції: «Криминалистика и судебная экспертиза: настоящее и будущее, эффективное оружие в борьбе с коррупцией», яка проводилась 19-20.04.2018  на базі Техніко-Криміналістичного Центру Судових експертиз у Генерального Інспекторату поліції МВС Республіки Молдова. В конференції прийняли участь делегації експертних  підрозділів та підрозділів по боротьбі з корупцією  Румунії, Словаччини, Польщі, Вірменії. У ході конференції було обговорено можливості міжнародного співробітництва в частині використання спеціальних експертних знань у заходах пов’язаних з протидією корупції.

Учасники конференції поділилися передовим досвідом використання сучасних методів та новітніх технологій у експертній практиці та своїм баченням перспектив використання  можливостей судової експертизи у протидії корупційним проявам. Захід пройшов у теплій, дружній атмосфері. У ході конференції були налагоджені тісні зв’язки між представниками Експертних підрозділів держав учасниць.