З 30 жовтня до 1 листопада 2018 року керівник  вибухотехнічного підрозділу Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Тарас Судомир взяв активну участь у науково-практичному семінарі «Сучасний стан, проблематика та перспективи розвитку вибухотехнічної експертизи», який відбувся у м. Києві з метою актуалізації питань науково-методичного характеру та винайдення шляхів розвитку зазначеного напрямку.

Семінар проводився за участю першого заступника директора ДНДЕКЦ МВС Сергія Кримчука, завідувача вибухотехнічної лабораторії ДНДЕКЦ Віктора Гребельського, працівників підрозділів Експертної служби МВС України, які проводять судові вибухотехнічні експертизи; працівників науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції; Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України та ін.

На обговорення науково-практичного семінару були винесені питання про сучасний стан та перспективи розвитку вибухотехнічної експертизи; актуальні питання наукового, методичного та кадрового забезпечення; межі компетенції судових експертів, що проводять балістичне дослідження та експертів, що проводять дослідження вибухових пристроїв тощо.

З питанням про дослідження вибухонебезпечність об’єктів часів Першої та Другої світових воєн та його складність виступив керівник вибухотехнічного відділу Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Тарас Судомир.

Учасники ознайомилися з практичним досвідом роботи фахівців та обговорили практичні ситуації, які виникають під час проведення судової вибухотехнічної експертизи, визначили основні шляхи розвитку зазначеного напрямку.