25-26 жовтня 2018 року судовий експерт відділу досліджень у сфері інформаційних технологій Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Кахнич Василь Ярославович прийняв участь у семінар-нараді фахівців Експертної служби МВС «Актуальні питання та перспективи розвитку експертизи відео-, звукозапису», яка відбулася у м. Хмельницькому.

Захід був організований Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України з метою визначення проблемних питань та шляхів їх вирішення під час виконання експертизи відео-,  звукозапису; обміну позитивним досвідом; ознайомлення з новими методами та програмними продуктами, сучасним станом нормативно-правового регулювання в зазначеній галузі.

Під час заходу розглянуто важливі актуальні теми та представлені презентації. Особливо корисною для працівника Тернопільського НДЕКЦ виявилась презентація нового програмного забезпечення «SIVE BASE 8.2» для ідентифікації особи за голосом та мовленням, яку представляв завідувач сектору інструментальних досліджень звуко- та відеозапису ДНДЕКЦ Отрошенко Валерій Анатолійович. Серед найцікавіших для використання у практичній діяльності виявилась доповіді: «Особливості дослідження відеозвукових та звукових фонограм, що записані з використанням спеціального обладнання (Сафарі, Оберег, Москіт тощо). Ознаки монтажу та автентичність»; «Дослідження смартфонів із різними операційними системами в експертизі відео-, звукозапису».

Загалом, на семінарі було представлено багато корисної інформації про використання лінгвістичних знань під час проведення судової експертизи  відео-, звукозапису та розглянуто проблемні питання зазначеного напрямку.

Наприкінці семінар-наради відбулося підбиття підсумків та визначення основних шляхів розвитку зазначеного напрямку діяльності в підрозділах Експертної служби МВС України. Кожний учасник отримав відповідний сертифікат.