Нещодавно у Тернополі невідома особа розрахувалась фальшивими купюрами номіналом у 500 гривень. Впродовж одного дня жертвами шахрая стали продавці трьох закладів.

Судові експерти Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України інформують, що насамперед необхідно звертати увагу на основні ознаки справжніх купюр. Чим вище номінал купюри, тим краще вона захищена. Але, незважаючи на це, саме "п'ятисотка" користується у фальшивомонетників найбільшою популярністю.

Здебільшого фальшиві грошові знаки легко розпізнати – достатньо уважно придивитись до купюри. Але, нажаль, більшість людей обмежуються перевіркою банкнот шляхом «правильно порахувати здачу», або ж швидким переглядом водяного знаку (на світло).

Фальшивомонетники розраховують на неуважність громадян. Отже, кожному громадянину необхідно знати основні ознаки справжніх купюр, у даному випадку, «500 гривень»:

При огляді купюри номіналом 500 гривень необхідно звернути увагу на наступні елементи захисту:

-   Кольори підробленої банкноти часто не відповідають кольорам справжньої банкноти;

-     частини наскрізного елементу (цифрове позначення номіналу «500») при розгляданні банкноти проти світла не збігаються;

-  багатотоновий водяний знак (портретне зображення Г.Сковороди)  у підробленій купюрі імітоване на зворотному боці банкноти фарбою білого кольору;

 

 

Вище зазначені елементи захисту можна перевірити неозброєним оком, без будь-яких спеціальних та збільшуваних приладів.

 

Коли у вас опинилась купюра з наявними ознаками підробки, панікувати не варто. Необхідно негайно повідомити про це в поліцію. Ні в якому разі не варто намагатися збути цю купюру, так як в цьому випадку ви автоматично стаєте співучасником злочину. Природньо, що шанси на повернення грошей в такій ситуації - мінімальні, але краще все ж обмежитися втратою лише грошей ніж відповідати за скоєний злочин.

Фальшиві банкноти обміну не підлягають, однак, якщо купюра зношена, помальована або пошкоджена – її зобов'язані обміняти в банку безкоштовно. Крім того, якщо малюнки, плями, написи або надриви займають не більше ¼ купюри, такі гроші зобов'язані, згідно з постановою НБУ, приймати у магазинах, аптеках тощо.